MIKROMAGIE A ILUZE NA FISM

Mistrovství světa kouzelníků 2012

Kouzelníku, ahoj! 😉

Dneska Ti posílám kousek reportáže z Mistrovství světa kouzelníků, abys věděl, jak to tam vypadá a jak nádherný svět to je :-).

Trénuj i Ty, uč se kouzlit každý den, investuj do sebe a své magie, zlepšuj se a třeba jednou i Ty budeš jednou spolupracovat s naší společností Vespe.Cz.

Fajn počtení a užij si i dnešní videa, ve kterých účinkují dva mistři světa z roku 2012.

Mistrovství světa začalo v pondělí….

Pondělí:

  V 9:00 byl zahájen prodej obchodníky s kouzly z celého světa. Každý den po celou dobu FISM se prodávalo do 17:30. Vybírat jste mohli od kouzel velikosti nula/nula/nic až po iluze typu vznášení osob. Naprosto s přehledem, jak se dalo čekat, nejvíce prodávajících prodávalo karty a karetní kouzla, karetní DVD, karetní knihy… Všude karty, karty, karty…

  Ale až po naprostém oproštění se od karetní magie jste si mohli začít všímat věcí nevšedních a rovněž nádherných.

  Břichomluvecké loutky, které plivou oheň, mikrofon, který má svou vlastní pusu, historické rekvizity, antikvariát s knihami a přímo z knihoven Tommyho Wondera, Patrika Page a dalších, dále technologické lahůdky typu James BOND jako jsou blesk v palci, levitující mobil, peněženky, které pomocí dálkových ovladačů a systému drátků čtou vaše myšlenky…

  Už za pár minut vám je jasné, že nic není nemožné nebo lépe řečeno, všechno jde!

  V obchůdcích prodávají svá DVD většinou přímo autoři, se kterými tak je možno si popovídat, zeptat se, nechat si poradit a pak neřízeně utrácet těžce vykouzlenéPENÍZE J.

  Mimo jiné zde měli svůj obchod i Shoot Ogawa, Greg Wilson, Yigal Mesika, David Stone (ten se stranil veřejnosti a na svém stánku nebyl k vidění), Michael Ammar a další…

  Jaké byly pondělní semináře???

Matthew Johnson, plešatý a potetovaný sportovec. Předváděl svou verzi ACAANu (jakákoliv divákem jmenované karta na jakékoliv divákem jmenované pozici v balíčku), čtení myšlenek pomocí balených cukrů a ruskou ruletu s prdícím polštářkem – vtipný, milý nápad, předvedení lehce s homosexuálním nádechem, ale Matthewovi to osobně sedělo.

  Axel Hecklau, německý kouzelník s elegantním staromódním knírem, jehož konečky se stáčely jako hlemýžď, předváděl svou verzi ,,becherů“ – měl kelímek a kostičku která se objevovala, mizela, cestovala, vše pomocí jeho originálního gimmicku. Ten se dá také použít k vpravení kovového víčka koly do lahve a tu pak divákovi darovat jako suvenýr.

  Henry Evans předváděl spousty, spousty karet, ale také se věnoval svému openeru – rychlému cestování šátku z jedné ruky do druhé – brilantní, neuvěřitelně rychlé, velmi těžké na timing (načasování)!!!

  Proběhly i dvě Gala Show.

  Za zmínku stojí UV show Marc Oberona, v níž po jevišti lítaly obří ryby, lidské tělo se rozpadalo na několik kusů a zase se seskládávalo (jeden jazykolam neuškodí:-) dohromady, živé věci přecházely do LED obrazovky a naopak.

  Také vystoupil Voronin – jen velmi lehce, ještě úplně nezářil, ale jeho hvězda se postupně rozjasňovala průběhem celého FISM.

  Nejvíce dnes lidem sebral dech paradoxně žonglér a ne kouzelník. V programu je psaný jako Compagnie Poc.  Absolutně precizní, neuvěřitelná show míčků, stolu a klobouku. Na závěr před sebe položil tašku, všech osm míčků po jednom házel tak dva metry od sebe do země, ty se odrazily, každý z nich zespodu trefil přesně hranu stolu, od které se odrazil zase zpět na zem a přesně do tašky. Potlesk, pískot, diváci vstávali.

Husina po těle!!!

A to byl jen první den! 😉

Snad se Ti toto počtení líbí a brzy pošlu další 😉

Fajn den!

Jakub Vosáhlo

P.S.: Příště Ti pošlu informace o naší kouzelnické příručce ;-). Ahoj!

Mistr Světa 2012 Yu Ho Jin – Stage (Jeviště)