Mistrovství světa kouzelníků – 2. DEN – Kouzla a triky mistrů magie

Ahoj,

bratře kouzelníku, jedeme dál :-)!!!

Krátce se teď ještě vrátím k minulému článku a to k pondělku FISM 2015, takže vlastně k zahájení.

Pojďme teď tedy lehce probrat  2. Den FISM 2015

Opět přikládám seznam všech soutěžících, takže si můžeš sám dohledat, kdo který kouzelník je a jakými kouzly se zaobírá.

Docela zajímavý, vtipný a nepředvídatelný moment se udál v mikromagii při vystoupení kouzelníka s jevištním jménem Olmac.

Byť se na něj publikum velmi těšilo a potlesk měl obrovský dokonce už při představování před svým vystoupením, moc se mu při mikromagii nedařilo.

Věci mu padaly, docela dost flashoval, ale finále jeho vystoupení to vše totálně rozsekalo :-D.

Měl připravené finále s malou kvadrokoptérkou na dálkové ovládání, na které se mu nějak měla objevit divákova vybraná karta, JENŽE….!

V momentě, kdy ze svého hangárku vrtulníček vystartoval, začal být ve vzduchu naprosto neovladatelným, lítal zleva doprava a točil se jako slepice na LSD posazená na centrifugu.

Najednou se helikoptérka zastavila ve vzduchu, začala zírat na kameramana, který ji natáčel a jako býk před rudou plachtou zafuněla a rozletěla se přímo na něj :-)!!!

Několikrát mu agresivně zabušila na objektiv, čímž se poblbla totálně, padla na zem a ve smrtelných záškubech pošla.

Olmac stál, jako Socha svobody, kdyby jí šlohli knížečku a do ticha řekl:,, Omlouvám se, nevím, co se stalo….“ Opatrně sebral zesnulou helikoptérku, zatlačil jí vrtulky a odnesl ji do zákulisí.

Nemělo to tak zcela jistě být, ale bylo to zapamatovatelné ;-).

A víte co?

Tady máte Olmacovo promo video.

Udělám mu kapku reklamu jako náplast za ten malý neúspěch 😉

A samozřejmě je třeba se zmínit o dnešním vystoupení Shin Lima.

Jistě, nyní má titul Mistra světa a jeho vystoupení bylo fantastické.

Štěpán Šmíd použil formulaci:,, Ty vole, ten ty lidi úplně spaloval pohledem…“

Je to tak, o tom žádná.

Co mi je ale trošililinku líto, je až příliš práce předváděné pro kameru. Úhly pro takovou práci mi přijdou často až tak nepraktické, že je mi to prostě….no, prostě, jak jsem řekl, líto…

Ale je to jen můj osobní malinký postřeh znovu opakuji, show to byla fantastická.

Soutěžící kouzelníci na jevišti a v mikromagii

Kouzelnický seminář, který jsem shlédl, připravil kouzelník Rob Zabrecky.

Pro tuto chvíli Vám jen řeknu, že to byla jedna z nejlépe připravených lekcí, jakou jsem na FISM viděl a pozor, téměř celou tuto lekci jsem pro nás kouzelníky zpracoval v heslech do češtiny, takže časem to dodělám a pošlu samostatně čistě jenom tuto lekci ;-).

Opravdu stála za to a to jak stylem zpracování, tak předvedením a pochopitelně hodnotou informací.

Kouzelník každého oboru, ať už mikromagie, iluzí či parketu si z této lekce zcela jistě vybere něco právě pro něj…

Před dnešní kouzelnickou gala show probíhala One Man Show – Luke Jermay.

Vždy jsem si přál Luka alespoň jednou zažít osobně. Čistě mentalistická show, kdy se lidé ptají na různé otázky, sdělují svá přání a touhy a Luke zírá do budoucnosti a dává divákům odpovědi. Poslepu, tiše, tajemně i vtipně. Krásné kouzlení.

Sám také mluvil o tom, že má za sebou neblahé zkušenosti s drogami, alkoholem a vůbec velmi divokým životním stylem, že si uvědomuje, že na svůj věk vypadá velmi strhaně, ale říkal, že už se cítí být na lepší cestě ;-).

Jeho show i jeho seminář – jednoduše PROFI! 🙂

A kteří kouzelníci vystupovali v dnešní gala show?

Zmíním se o těchto kouzelnících a jejich programech.

Xavier Mortimer

 Zůstalo mi v hlavě jeho kouzelnické představení, při kterém přijde na pódium a hraje na klarinet.

Za ním je velká bílá plachta a světlo na ni hází stín celé jeho hrající postavy. Najednou ze stínu vyskočí stín celé další postavy, tentokrát třeba s tahací harmonikou a další stín celé postavy s bubny a další a další…

Za Xavierova stínu tak vyskákala celá kapela, hráli všichni dohromady, originální Xaviere se vpředu ještě navíc vznesl do vzduchu a otočil se směrem hlavou dolů o 360 stupňů. Dohráli, no a bylo hotovo.

Dan Sperry

Jeho holubičí program je fenomenální brutalita s extrémně krvavými nápady plnými agrese, zloby, punku a touhy vyvraždit jakoukoliv formu života na této planetě.

Jak řekl opět Štěpán:,, Už jenom chybí, aby vzal na konci bouchačku a odbouch se!“

Skvělá show, u které chcete vidět každý moment onoho šílenství.

A velmi mě bavily momenty, kdy uprostřed všeho toho běsnění, dává Dan svým holubičkám pusinky a vždy, než je uloží, se s nimi krátce prostě jen tak mile pomuchlá.

Vnímal jsem to už jen proto, že sám mám papouška a viděl jsem v jeho chování velmi podobné vzorce, které my, ptačí mamky máme.

Gaetan Bloom

Osobně nemusím jeho styl, ale můžu jeho nápady. Na pódiu dělal komediální kouzla zaměřená na misdirection a jako finále objevoval ze vzduchu karty v boxerských rukavicích.

Raymond Crowe

Předvedl nádherně choreograficky stvárněnou levitaci vypůjčeného saka. Tančil s ním na pódiu jako s levitujícím stolečkem, jen je to s tím sakem daleko osobnější. Máte prostě pocit přítomnosti ještě jedné osoby :-).

No a pak už si jen myslím, že jeho představením měla dnešní gala skončit, protože na závěr vešlo Ego.

James More bouchal iluzi za iluzí v takovém tom amerikaňském hurrrááááá stylu a popravdě řečeno, sál byl chladný…

Každý tak nějak tuší, že tahle bedna něco objeví a tahle taky a že tahle to zmizí a že tohle nepropíchává a že tohle neřeže a ono, když už to víme a ten kouzelník nás nepřekvapí už ani prezentací, nápadem, čímkoliv… Je to pak trošku škoda…

Gala Show zase skončila o hodinu později než měla, takže na další program už jsem se nedostavil a rychle během pro zdraví zpět na hotel, abych měl sílu na zítra.

Tudíž dneska opět moc díky za Tvůj čas a zase brzy ahoj ;-).

Jakub Vosáhlo