KOUZELNICKÉ VIDEO TIPY

Mentalista a kouzelník z Argentiny – Jorge Garcia ( The Jack )

Ahoj, kluci :-),

posílám Vám video s Jorge Garcia, natočené po jeho návštěvě v Praze v roce 2015.

Je jedno, jestli jsi kouzelník, mentalista, kouzlíš pro děti nebo pro dospělé. Interview se zaměřuje na tu stránku kouzlení, která se týká nás všech.

Ve videu jsou navíc i záběry s českými kouzelníky a kamarády, se kterými jsme společně trávili parádní den plný kouzel, mentalismu a mikromagie ;-).

Pro ty z Vás, kteří nevládnete angličtinou, posílám alespoň krátký přehled několika otázek a odpovědí v češtině.

Pusťte si video a hezky se bavte 😉

Jakub Vosáhlo

Živíš se jako kouzelník? A jak dlouho?

Ano, živím se jako kouzelník a v současnosti je kouzlení můj jediný příjem. Je to můj život.

Takže jsi podnikatel. A podnikáš hlavně v Argentině nebo i jinde na světě?

Hlavně jako kouzelník působím v Argentině, živím se tím už 14 let a turné po Evropě teď jedu už po čtvrté.

Co jsi dělal před tím, než ses začal živit jako kouzelník?

Byl jsem marketingový manažer velké společnosti. To jsem dělal 20 let, než jsem se stal kouzelníkem.

To, že jsi dobrý v marketingu, byl to jeden z těch důvodů, co Tě motivovalo stát se kouzelníkem? Žes pochopil, že se budeš umět prodat a tak ses nabídnul?

No, rozhodně mi pomohlo to, že jsem věděl ze své dřívější práce, jak přemýšlejí lidé ve velkých společnostech a to mi i lehce pomohlo se prodat právě jim jako kouzelník se svou kouzelnickou show.

Když jsem totiž ještě sám nepracoval jako kouzelník, už jsem sám ale najímal jiné kouzelníky, aby vystoupili třeba právě pro naši společnost. Tím jsem byl vlastně i na té druhé straně – na straně klienta. To pro mě byla výhoda a věděl jsem, jak na trh dostat i sebe coby kouzelníka.

Ale základ je vždy stejný. Musíš mít dobrou show.

Představ si, že jsi šéfem nějaké společnosti a chceš nějakého kouzelníka nebo mikromagii nebo aby pro Vás vystoupil mentalista. Zavoláš a oni Ti řeknou deset tisíc EUR za kouzelnickou show. To je v pořádku, ale ta show by své ceně měla přesně takto odpovídat i kvalitou. Klient, který kouzelníka platí, chce během jeho show vědět, proč stojí, kolik stojí.

A to je myslím velký problém spousty dnešních kouzelníků. Jejich show nemá tu cenu, kterou požadují po klientech. Přesně to myslím tak, že ta kouzelnická show tu cenu nemá ZATÍM. Přijde čas, kdy ji třeba bude mít, ale je třeba vyčkat. Když jsem začal, začal jsem jako každý jiný kouzelník. Nemohl jsem svou kouzelnickou show promovat jako tu největší na světě, protože nebyla, telefon mi nezvonil…

Protože nejdříve jsem se musel učit!

Musel jsem nedříve nějak začít, jako každý jiný kouzelník nebo mentalista.

Jak jsi teda začal? Začal jsi s pódiovou kouzelnickou show nebo to na začátek byla mikromagie mezi hosty?

Já jsem byl vždycky týpek na pódium. Mikromagii skoro vůbec nedělám.

Děláš i své vlastní show na lístky? Kam přijde veřejnost přímo na Tebe jako na kouzelníka či mentalistu?

Dělám hodně v divadlech a pak na různých událostech. Ale jako kouzelník neudělám moc peněz tím, že budu prodávat lístky. Ale je to dobrá podpůrná reklama pro každého kouzelníka. Právě na takových akcích si Tě právě může vybrat klient pro svou vlastní událost, protože Tě právě vidí jako kouzelníka nebo mentalistu přímo v akci a dovede si Tě tudíž daleko lépe představit před svými hosty.

Můžeš nám poradit Tvé osobní tipy pro to, aby ses jako kouzelník prodal?

  1. Dobrá show
  2. Nikdy nepředstírej, že jsi víc, než jsi – nespěchejte, přijdou časy, kdy vás jako kouzelníka budou chtít třeba i obrovské společnosti. Nejdřív párty, narozky, příprava dobré show, pak malé společnosti, večírky ke konci roku, hlavně pomalu a postupně. Mluv pravdu, buď otevřený.
  3. Doporučení lidí, kteří Tě už viděli.

Okej, teď trochu mimo. Ty prý jíš sklo. Jaká je na to technika?

Hele, nic hrozného to není. Jen dávej pozor, kam to sklo do pusy dáváš, kousej opatrně a pak ho prostě normálně žereš.

Ondřej:

Ano a pak je velmi důležité, jak tím sklem pohybuješ v sobě, neohýbat se moc  a dávat pozor, když to sklo zase kakáš ven.

Stává se Ti jako kouzelníkovi v Argentině, že s tebou lidi smlouvají o ceně? I když je to třeba i obrovská společnost a tahají se o ,,pár stovek“?

Ano! Nikdy nesmlouvej a nesnižuj svou cenu. Pokud máš cenu jako kouzelník pro svatbu nebo velkou společnost nebo jako kouzelník pro děti. Drž si svou cenu. Dřív nebo později se ozvou i za Tvou cenu.

Chce to trpělivost.

Poslední otázka. Jsi ženatý? A jak to šlape, když jsi pořád jako kouzelník v čudu?

Hele. Kouzlení není práce. Je to život. A patří k naší práci být ve světě, jezdit, cestovat. To není to, co dělám, abych mohl žít. Já kouzlením prostě žiju. Je to můj život. Tohle není o tom, abys jen dělal prachy. Musíš cítit, že jsi kouzelník, pak jsi kouzelník.

Musíš být opravdu šťastný, že právě ty teď můžeš vystoupit pro své publikum.

Buď opravdu šťastný. Tam lidi ucítí, že jsi tam opravdu s nimi a pro ně.