KOUZELNÍK NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Mistrovství světa kouzelníků 2012 – Závěr

Den nejnaplněnějšího (to je slovo, co?) semináře. 

David Stone rychlostí rakety naprosto ovládnul celé publikum. Bum, bum, bum, efekt za efektem, hláška za hláškou, misdirection za odvedením pozornosti :-)…Jako finále spolknul modelovací balónek, který pak vytáhnul opět celý ze svého břicha. Také se svléknul z kalhot a nechal si bouřlivě zatleskat. Potlesk si zasloužil. Po semináři mu klasicky zmizel úsměv ze rtů, začal balit, téměř s nikým nemluvil a pak až později zapózoval na fotky. 

Další samostatnou kapitolou je seminář Grega Wilsona. Měl jsem tu čest stát se součástí této show a pocítit zase po dlouhé době to, jak se cítí náš divák. Greg mi ukradl několikrát hodinky, telefon, klíče, peněženku, kreditní kartu s vizitkama a u toho se mi neustále objevoval na rameni žeton na poker a peněženku na mince. Některé věci jsem cítil, jiné vůbec, o některých jsem věděl, ale nechal jsem je plynout, často jsem nahrával. Já se bavil, on se bavil, publikum se bavilo neuvěřitelně :-)!!! 

Důležité je také říct, že večer probíhala soutěž Beat The Wand, kde se mohlPŘIHLÁSIT kdokoliv s jakýmkoliv výstupem a sami diváci rozhodovali, kdo zůstane nebo vypadne a to zdvižením hůlek. Čeští kouzelníci Janek Cingroš a Jan Krejsa získali skvělé 2. místo, totálně lidi odvařili a jejich improvizované číslo najdete na youtube při zadání FISM 2012 CZECH. 

Sobota: 

Večerní Gala Show a rozlučková párty byla příšerná, to se nepovedlo, takže se stačí jen takto zmínit 🙂 

A teď k mistrům světa (2012): 

Jejich jména najdete jistě na www.fismwcm2012.com, takže jen lehce k zajímavým nápadům. 

V Comedy magic vítězové velmi vtipně využili faktu, že jsou dvojčata. Dělali rutinu s čínskými kruhy, které na závěr velmi čistě zmizely. 

V Iluzích nešlo jen o kouzlo bedna/baba, baba/meč, baba/chlap, ale šlo o dokonale propracovaný příběh nočních běsů, z něhož se hlavní hrdina nakonec opět probudil.

V General magic se ukázalo, že kouzla s opeřenci jde dělat opravdu velmi moderně a když si ptáčci sami zalezou po ručičce do klece a nebo kývou hlavou do rytmu hudby, je to fakt paráda. 

Manipulace na všech třech místech obsadila Korea a to zaslouženě. Nejsou to lidi, spíš roboti potažení kůží :-). Myslím, že jejich tělo je plné malých elektronických gimmicků, do kterých se předem naprogramuje, co se bude dít a ono se to potom prostě děje. Pak je tu ještě možnost, že by to mohla být dřina, ale to se mi nezdá:-)… Prostě nejsou kuličky jako kuličky a není karta za rukou jako karta za rukou. Asi tak bych to řekl. 

V Mentalismu první místo nebylo uděleno. Většina závěrečných efektů bylo splnění předpovědi. 

V Closeup se pak divákem podepsaná karta objevila zalitá, pevně zalitá v plexiskle tvaru sklenice a to i s rybičkou, karty se měnily podle světla, které na ně svítilo, a to vizuálně, po částech i najednou a vítězné číslo Yanna Frische si raději někdy najděte na netu, to fakt nebudu popisovat :-). 

Závěrem: 

Bylo to krásné. 80% celého FISM jsem proplakal dojetím, údivem, z respektu… Je krásné chodit mezi Mavenem, De Matosem, Farquharem, Ogawou, Wilsonem, Masenem, Thomasem, Muertem atd, atd…

Jsem rád, že jsem měl také možnost pobýt nějaký společný čas i s našimi českými kouzelníky a poznat je trochu víc i lidsky, ne jen přes kouzla… 
Myslím, ne, jsem si jistý, že spousta našich českých čísel by zapadla i daleko lépe než ta, která jsme viděli v tamějších gala a varieté. 
Za některá čísla bychom se nemuseli stydět ani v soutěži. 

Děkuji Ondřeji Pšeničkovi, bez kterého bychom si „ani neprdli“, co se týče organizace všeho a tím myslím všeho!!! Dík, Ondro Pšeničko!!!

Doufám, že ať už jsi někdy na nějakém mistrovství světa byl i Ty, milý čtenáři a nebo třeba nebyl, že Ti tato reportáž alespoň párkrát rozproudila fantazii a nakopla Tě kouzlit zase alespoň trochu lépe! 😉

Díky za Tvůj čas!

Zatím fajn den! 😉

Jakub